Як визначити вагу картонної коробки
Сьогодні ми поговоримо про такому важливому параметрі, як вага картонної коробки, адже при транспортуванні ці, здавалося б, незначні цифри раптом набувають «вагу», в прямому і переносному значенні. Відразу ж зазначимо, що цей параметр залежить від матеріалу і конструкції упаковки, а також зовнішніх умов. Слід пам'ятати, що картон гігроскопічний матеріал, тобто він здатний вбирати і утримувати вологу, одержуваний з повітря. Що до самого сировини, то тут слід враховувати марку, щільність, кількість шарів. Чим більше шарів і щільніший картон, тим вище вагу.
Для чого взагалі потрібно знати, скільки важить той чи інший короб? Насамперед, вага упаковки тісно пов'язаний з накладними витратами. Чим вище це значення, тим більше доведеться заплатити перевізнику. Не існує практики, при якій би вага вантажу і тари розраховувався окремо. Упаковка оцінюється разом із вмістом, саме тому так важливо розуміти заздалегідь, скільки доведеться переплачувати, по суті, за тимчасове вмістилище для продукції.
Що ж, із загальними моментами розібралися, переходимо до приватних. Насамперед розберемося з тим, скільки важить короб з картону, і за якими параметрами визначають характеристики тари.
Вираховуємо вага порожнього короба
В даний час головною сировиною для упаковки залишається старий добрий картон – білий або бурий листовий. Номінальний вага одного листа становить 40-100 грам. Розкид в цифрах обумовлюється:
-
фізичними параметрами: висотою, довжиною, шириною виробу;
-
кількістю шарів, якщо ми говоримо про гофрокартоне;
-
щільністю;
-
шириною клейового клапана. Так, для тришарового картону цей параметр зазвичай знаходиться на рівні 50 мм, для п'ятишарового на рівні 60 мм.
Вага також може залежати від кількості клею і типу гофри. Одним словом, змінних, що впливають на кінцевий результат, багато. Саме тому не можна сказати заздалегідь, що такий-то ящик важить стільки-то, а інший стільки-то. У кожному конкретному випадку доведеться проводити зважування – тільки цей метод дозволить отримати точні цифри.
Конструктивні особливості тари з картону
Знаючи конструктивні особливості упаковки, можна припустити, скільки вона буде важити. На ринку найчастіше зустрічаються такі конструктивні моделі.
-
Стандартні гофровані короби з чотирма клапанами. Виготовляються з тришарового гофрокартону, що застосовуються для перевезення і зберігання продукції малого і середнього ваги. Погано переносять експлуатаційні умови з підвищеною вологістю (понад 90%).
-
Семишаровий гофрокартон. Призначений для створення гофрованих контейнерів, які витримують значні механічні навантаження.
-
Індивідуальні короби, «підігнані» під форму вантажу. Мають значну вагу, роздільну конструкцію.
-
Упаковки для великогабаритних вантажів, вагою до 2-х тонн. В основі міцний і щільний картон, що складається мінімум з 5 шарів.
З перерахованого сировини виготовляють різні види коробок, і буває складно зрозуміти, які конструктивні особливості слід враховувати при підрахунку. Про це поговоримо більш докладно в наступному блоці статті.
Фактори, що впливають на вагу
Як вже було сказано, картон володіє різною щільністю, яка істотно впливає на остаточний вага виробу. Більш того, кінцеві цифри розраховуються з урахуванням таких додаткових елементів, як:
-
решітки;
-
вкладиші;
-
ложементи, прокладки.
Без цих додаткових елементів неможливо забезпечити якісний захист вантажу в далеких рейсах. Тару для транспортування на великі відстані намагаються робити з максимально щільного сировини.
Розрахунок ваги: площа, щільність, габарити
Ось ми і дісталися до самого головного – математичних формул і конкретних цифр. Перед тим як відповісти на питання, як дізнатися вагу тари, нам потрібно зрозуміти, що для самостійного підрахунку потрібно мати дані про площі заготовки і щільності сировини. Як би ми не намагалися зробити точний розрахунок, не маючи на руках конкретного виробу, зможемо отримати лише приблизні цифри, але і їх буде достатньо для розрахунку брутто перед відправкою вантажу. Отримані цифри дозволяють наперед спрогнозувати бюджет накладних витрат.
Формулу підрахунку ваги можна представити як вираз: площу помножити на щільність картону.
Далі розглянемо, як визначити обидва ці значення. Почнемо з площі. У своєму первісному вигляді будь короб має форму прямокутної чи квадратної заготовки. Якщо у нас є лист, і ми знаємо довжину, висоту, ширину, вирахувати площу не складе праці.
Формула має такий вигляд: S = ((довжина + ширина) х 2 + 50 х (ширина + висота + 8)/1000000.
Цифра «50» у формулі означає орієнтовний клейовий клапан, а цифра «8» - припуск на товщину матеріалу.
З площею розібралися, переходимо до щільності. Згідно загальноприйнятим визначенням, щільність – це відношення 1 м2 шуканого сировини до товщини. Отримане значення вимірюється в кг/м2 або ж г/м2. Так, для тришарового гофрокартону середнє значення щільності становить близько 350 г/м2, в той час як для пятислойной тари – 580 г/м2.
Теперь у вас есть все необходимо для самостоятельного подсчета весовых характеристик. Впрочем, некоторые сайты предлагают специальные калькуляторы, существенно упрощающие процесс получения нужных цифр. Достаточно ввести параметры: высоты, ширины, глубины и выбрать количество слоев для получения быстрого результата.
Подведем итог. Начнем с ответа на главный вопрос, для чего нужно знать вес упаковки? Чтобы понять, какое пространство в кузове грузового авто займет тара, какую нагрузку окажет на ходовую часть. Представьте ситуацию, вы не просчитали заранее все нюансы, и загрузили машину до предела. Перегруз привел к капитальному ремонту авто.
Знать весогабаритные характеристики полезно и для хранения. Самыми удобными считаются кратные размеры, позволяющие разместить листы упаковок на европоддоне, тем самым сэкономив складское пространство не в ущерб нормативам сохранности.
- Як відкрити піцеріюОсновні варіанти та кроки для запуску ресторанного бізнесу в Україні.Повна версія статті
- Чим відрізняється папір від картону?Чи можуть картон і папір однакової щільності замінити один одного, і як використовуються у виробництві.Повна версія статті