Бісквіт: інгредієнти, технологія виробництва і упаковка
Бісквітні ласощі люблять усі без винятку. Якщо ви відносите себе до числа тих, хто не в захваті від тортів і тістечок на основі повітряного тіста, швидше за все, вам просто не доводилося куштувати дійсно якісний продукт. Що ж, давайте спробуємо усунути це прикре непорозуміння хоча б в інформаційному ключі, а заодно дізнаємося про особливості упаковки, в якій зберігається і продається це ласощі. Достеменно відомо, що технологія приготування бісквіта прийшла до нас із Франції 15-го століття. Про французьке походження красномовно свідчить і етимологія самого слова: bis «двічі», cuit — «піч». Склавши два фрагмента разом, отримаємо тісто, випечене двічі. На італійський манер це звучить як biscotte, що повністю співзвучне з назвою популярної випічки.
Поширення в Європі повітряне тісто отримало завдяки англійським морякам, які підсушували бісквіт і заповнювали їм корабельні трюми. Так як в складі не було вершкового масла, сухарі залишалися придатними до вживання багато місяців і навіть роки. Сучасне виробництво бісквіта доведено до автоматизму. У великих ємностях безперервно змішуються інгредієнти, після чого випікаються коржі, з яких, як з конструктора збираються торти, тістечка та інші солодощі. У виробничих цехах підтримується оптимальна вологість, адже пишне ноздрястое тісто миттєво вбирає вологу з повітря, немов губка.
Готуємо бісквіт пишний
Отже, що потрібно для бісквіта в його класичній інтерпретації?
-
Цукор – 90-100 г.
-
Яйця – 3 шт.
-
Борошно – 60 гр.
Цієї кількості буде достатньо для приготування одного коржа або одного невеликого пирога. Весь секрет приготування полягає в ретельному, почерговому збиванні суміші. Першими під міксер йдуть яйця і цукор. Їх збивають до утворення пишної піни. Після цього попередньо просіяне борошно вводять малими партіями. Підкреслимо, що виготовлення бісквіта не терпить поспіху, тому, якщо взялися за це, будьте готові витратити мінімум 1 годину свого часу. Після приготування тесту його виливають у форму і відправляють в розігріту до 180°С духовку на 15 хвилин.
Часто зустрічається рецепт, в якому крім зазначених інгредієнтів, наявні такі допоміжні продукти, як сіль і ванільний цукор. Ми відповіли на питання, при якій температурі випікається бісквіт, але також хочемо зробити акцент на тому, що в процесі підготовки тіста всі компоненти повинні бути кімнатної температури. Це означає, що приблизно за годину до початку кулінарних маніпуляцій, яйця потрібно дістати з холодильника.
Так як інгредієнти для бісквіта позбавлені жиру, до їх якості не виникає питань. Інша справа, підготовка посуду. На віночку і самої мисці не повинно бути слідів жиру. Це головне правило при підготовці.
Є ще одна важлива ремарка. Чим тонше корж, тим вища температура його приготування і менше час випікання. Наприклад, якщо стандарт для класичного обсягу це 15 хвилин при 180°С, то для тонкого коржа це може бути 10 хвилин при температурі 200°С.
Різновиди бісквітного тіста
У Європі готують різні види бісквітів, і кожен з рецептів володіє власним шармом.
-
Класичний. Про нього ми вже згадували. Вихідну суміш з цукру і яєць ретельно збивають, поступово додаючи борошно. Об'єм базової суміші зростає в 2-2,5 рази.
-
Буше. Спеціальний вид тесту для приготування однойменних французьких тістечок. Білки відокремлюють від жовтків. Білки збивають окремо. Жовтки з'єднують з цукром і також збивають. Борошно поетапно додають в жовткову масу, продовжуючи збивати. У самому фіналі додають збитий білок.
-
Шифоновий бісквіт. У цьому рецепті присутній вершкове масло, завдяки чому випічка набуває ніжний молочний відтінок. Першим ділом збивають масло і цукор. Додають цукор, не припиняючи процес, і потім борошно рівними частинами. Тісто виходить щільним. На його основі випікають кекси і всілякі тістечка.
Всі різновиди бісквіта об'єднує технологія приготування. Випічка може не вийти, якщо: слабко, або занадто сильно збити масу, на кухні буде «гуляти» протяг, духовка гріє нерівномірно.
Що ж, ми обговорили всі тонкощі приготування, дізналися, які інгредієнти потрібні для бісквіта, і на що звернути увагу в процесі випікання. Залишається розібратися з тарою для бісквітної випічки.
Якою має бути упаковка для солодощів на основі бісквіта?
Говоримо упаковка для бісквіта, маємо на увазі короби для транспортування бісквітних тортів, адже в чистому вигляді шкіри, випечені за цією технологією, не продаються. А якщо і продаються, то тільки в замороженому вигляді. Ми ж говоримо про свіжої випічки.
Класичний biscuit не містить рослинних і тваринних жирів у тому обсязі, щоб поміщати його в якісь особливі короби з внутрішнім шаром з вологостійкого лайнера. Зовсім інша справа торти, у складі яких є фруктові просочення, вершкові креми та інші інгредієнти, від яких звичайний картон швидко розкисне.
Тому коробки під торт виготовляються в декількох версіях:
-
з вологостійким покриттям;
-
без покриття. Для «сухих» десертів.
Втім, слід підкреслити, що спеціалізованої може стати будь-яка тара, якщо використовувати підкладку. Фольгована підкладка запобігає контакт торта з дном тари, плюс, полегшує витяг десерту з упаковки.
Якщо плануєте серйозно зайнятися кондитерським ремеслом, не буде зайвою інформація про зберігання. Купуючи бісквіт в упаковці (рулети, тістечка), ви напевно помічали, що він практично завжди свіжий. Думаєте, за це варто дякувати не пропускає повітря пластикову обгортку? Швидше, значний перелік консервантів.
Натуральний бісквітний напівфабрикат зберігається при кімнатній температурі всього 2 дні. У холодильнику – 5 днів. При необхідності заготовки можна зберігати навіть у морозилці, але не більше 30 днів. Заморожувати коржі допускається тільки після «дозрівання». Для дозрівання свіжоспечений остиглий корж ставимо в холодильник на 8 годин.
- Як відкрити міні пекарню з нуляЯкі є варіанти для старту і як загалом відбувається запуск нової пекарні в Україні.Повна версія статті
- Що таке гофрований картонВсе найважливіше про гофрокартон, і про те, як виробники адаптують матеріал для різних завдань.Повна версія статті