Що потрібно для виробництва та упаковки імбирного пряника?
Згідно загальноприйнятим визначенням, імбирні пряники це борошняні кондитерські вироби, що містять крім великої кількості цукристих речовин, прянощі у вигляді подрібненого імбиру. До числа пряників також відносять коржики і пряники, бо в їх основі лежить пряничное тісто, прослоенное джемами, фруктовими конфитюрами.
Якщо тульські друковані пряники – це бренд, відомий на території всього СНД, то імбирна різновид цього ласощі є культовою для США і Європи. Не так давно українські кондитерські підприємства освоїли випічку цих популярних борошняних виробів, і в цьому огляді ми розповімо про всі нюанси приготування, а також упаковки пряників із збереженням смаку і свіжості.
Так як звичайні і імбирні версії в цілому дуже схожі, розглянемо характерні риси для обох різновидів ласощів. Отже, технологія виготовлення пряників передбачає два способи виробництва: заварний і сирцева. Відмінності стосуються способу приготування. Сирцеві отримують з допомогою замішування густої маси з щільного тіста і сиропу (або без нього). Отриманий напівфабрикат дуже пластичний, добре тримає форму.
Для приготування заварних пряників інгредієнти спочатку розігріваються до температури 90°С, після чого в них поступово вводиться борошняна суміш. Після змішування виходить липка заварна маса, яка вирушає у форми для імбирних пряників або традиційних ласощів.
Сырцовое виробництво вважається більш бюджетним, хоча підсумковий результат практично не відрізняється.
Тонкощі приготування ласощів імбирних
Класичний рецепт імбирних борошняних виробів у цілому схожий на сырцовое виробництво з тією лише різницею, що до звичних: меду, цукру, вершкового масла і борошна, додають дві ложки тертого імбиру, апельсинову цедру і корицю. Щоб приготувати тісто для імбирних пряників дотримуються такої послідовності:
-
вершкове масло розм'якшуємо і змішуємо з яйцями, медом і цукром;
-
як тільки первинні інгредієнти об'єднаються, додаємо сухі компоненти, в тому числі імбирну кашку;
-
отриману масу розгортаємо в пласт, товщиною не більше 0,7 см;
-
заготовки вирізаємо фігурними формами;
-
відправляємо в духовку на 25 хвилин при температурі 180°С.
Розфарбовуємо готові охолоджені ласощі глазур'ю. Готову глазур продається у зручних тюбиках, використовуючи які можна досить точно наносити найтонші лінії декору. Завдяки цьому прикраса імбирних пряників виходить професійним, навіть якщо ви готуєте в домашніх умовах для себе і своїх близьких. Для самостійного приготування глазурі потрібно збити цукрову пудру з яєчним білком і барвником.
В якості декору також застосовують кольорову помадку, лимонну і навіть ромову глазур. Рідше використовують мастику, так як вона досить щільний, і не дуже добре поєднується з пряникової фактурою.
Кольоровий розпис пряників
Якщо маєте намір приготувати пряничное тісто для розпису, потрібно запам'ятати кілька правил оформлення декору.
-
Для нанесення чіткого малюнка, заздалегідь відзначаємо контури і тільки потім заповнюємо фрагменти основним декором.
-
Не пытайтесь нарисовать всю «картину» сразу. В процессе высыхания оттенки смешиваются, контуры расплываются, из-за чего общее впечатление от десерта сильно портится. Каждый новый цвет наносится после высыхания предыдущего.
В магазинах – все для имбирных пряников, можно встретить заменитель сырого яичного белка под названием альбумин. Этот порошковый ингредиент легко взбивается и долго держит форму.
Как готовят тесто для пряников на производстве?
Так як обсяги тесту в промислових масштабах обчислюються десятками кілограмів, замішуються інгредієнти в тістомісильних машинах. Емульсія готується окремо. Перемішується до повного розчинення цукру. При цьому в процесі перемішування компоненти нагріваються до 65-70°С. Для заварних пряників сироп охолоджують до 50 °С, для сирцевих, до 30°С.
Якщо сирцеві пряники готують без сиропу, суворо дотримуються черговість завантаження компонентів в тістомесильную машину. Першим ділом завантажується цукор, нагріта до 20°З вода, патока, мед. Після цього додається меланж і ароматизатори, і лише в самому кінці розпушувач і борошно.
Сушка пряників в промислових масштабах
Мы рассмотрели состав имбирного пряника и традиционного лакомства, заглянули на производство. Теперь хочется поговорить о такой важной стадии производства, как сушка. При конвейерной выпечке, собственник кондитерского цеха просто не может позволить себе сушку выпечки естественным способом, поэтому для ускорения процесса применяется специальный конвейер, укомплектованный вентиляторами. Обдув происходит на протяжении 40-60 минут.
Продолжительность процедуры зависит от наличия в составе сиропа, размеров самого изделия.
Вот мы и разобрались с тем, как делают пряники на производстве, а значит, осталось рассмотреть заключительный аспект технологической цепочки – упаковку и хранение.
Упаковочные материалы для пряников
Перед тем как упаковать имбирный пряник, необходимо продумать маркетинговую стратегию и позиционирование товара, так как сухая кондитерка весьма неприхотлива и может помещаться в картонные, целлофановые, комбинированные материалы, не теряя при этом органолептических качеств на протяжении долгого времени.
Если рассматривать все коробки для кондитерки в качестве потенциальных решений для продажи имбирной выпечки, то мы рекомендуем обратить внимание на такие модели:
-
одноцветные короба с полностью съемной крышкой с прозрачным окном;
-
короба с декором, передающим дух праздника: цветы, шары, сердечки и т.д.;
-
тара с откидной верхней крышкой;
-
белые и крафтовые коробки готовые для нанесения лайнера или цветной печати изображения.
Такие индивидуальные короба вмещают по 6, 9, 12, 15, 24 пряника, и подходят для частных кондитерских предприятий, работающих под заказ. При этом упаковка пряников на производстве осуществляется не так изысканно. Обычно это короба из трехслойного гофрокартона без особых визуальных изысков, в которые помещается до 5-и кг готовой продукции.
- Що таке крейдований картонПро те, як крейдування впливає якість відтворення друку, і яким воно буває.Повна версія статті
- Санітарні вимоги до кондитерського цехуНорми санітарної безпеки для кондитерського цеху, упаковки та умов продажу десертів із кремомПовна версія статті