Традиції дарування подарунків на свята
Традиції дарування подарунків на свята
Сама традиція дарувати подарунки має сакральне значення. Віддавати що-небудь у дар, значить проявляти найтепліші почуття до обдаровуваному. Ідея, посил презенту, формується в залежності від того, що саме ми даруємо і до якого приводу приурочений цей жест.
Сьогодні ми говоримо про подарунки на Різдво і Новий рік. Спробуємо дати відповідь на два питання: звідки з'явилася традиція дарувати подарунки на Новий рік, Різдво, які подарунки прийнято дарувати в Україні та інших країнах світу.
Про канонічне разі вручення подарунка оповідає Біблія. Пам'ятайте, ті самі дари волхвів: ладан, золото. Цей епізод не претендує на те, щоб бути першоджерелом, але дуже яскраво демонструє ритуальну значимість подарунків.
Представники «західної культури» перейняли вчинок волхвів, як частина світського життя, шанують Різдво над Нового року, в той час як на території пострадянського простору діти з нетерпінням чекають 1-го січня.
Як би те ні було, дарування подарунків в історичному контексті розглядається як певний знак, яким люди виявляли свою шану Богам. Наприклад, Богам Олімпу у дар приносили не тільки результати ручної праці, але і тварини. Як і багато років тому Крішні підносять пахощі, рис, квіти.
Відповідь на питання, чому на Новий рік прийнято дарувати подарунки, буде справедливо пов'язати з Давнім Римом, адже саме в часи процвітання цієї могутньої імперії традиція відзначати Новий рік подарунками остаточно зміцнилася. Спочатку тільки знати балувала один одного дорогоцінними прикрасами, фруктами, лавровими вінками, а потім цей звичай прижився і у інших станів. Нерідко предметом дару ставали раби.
За юліанським календарем вибори консулів і чиновником вищих станів проводилися 1-го січня, що також знаменувалося пишним святкуванням.
Одним словом, на питання, чому на Новий рік дарують подарунки, буде справедливо відповісти так: «Відзначати цю подію почали ще в Стародавньому Римі». Трохи пізніше до звичаю приєдналося Різдво, однак пов'язує два свята виключно хронологічний порядок.
Що дарують на Новий рік в різних країнах світу?
Зміст та ідейний зміст дару багато в чому залежить від традицій і менталітету народу. Вплив глобальних корпорацій сьогодні сильно «зрівняло» бажання жителів планети, адже не доводиться сумніватися в тому, що практично кожен буде радий нового Айфону, незалежно від країни проживання. І все ж традиції живуть і процвітають. Так які новорічні подарунки в різних країнах варто відзначити як найбільш цікаві, запам'ятовуються?
- Австрійці воліють практичні дари: теплі речі, іграшки, квитки в театр.
- Англійці вважають, що милою дрібнички, сувенір на честь свята, буде цілком достатньо.
- Американці починають готуватися до Різдва заздалегідь. Закуповуються представники США, що називається, по повній. Приблизно 70% святкового бюджету йде на подарунки, а це близько 800 доларів, що в півтора рази більше того, що зазвичай витрачають європейці. Дарують одяг, електронні гаджети, мобільну техніку, але роблять це неодмінно з чеком, щоб людина могла обміняти або повернути товар, якщо той йому не підійде.
У чомусь українці схожі з американцями, адже ми теж готуємося до новорічних свят з розмахом. Якщо етикет дарування подарунків у різних країнах зведений до певного символізму, в Україні на подарунках не економлять. Бажання порадувати близьких чимось корисним і одночасно значущим, є частиною нашого генетичного коду. Ми отримуємо особливе задоволення від радості на обличчях рідних людей, коли вони з захопленням розгортають яскраві коробки.
До речі, сучасна традиція дарування подарунків на Новий рік тісно пов'язана з подачею, презентацією. Ми вибираємо подарункові коробки, використовуємо обгортковий папір, тільки б продовжити приємне невідання. Правильна коробка важлива не менше вмісту.
Коли без упаковки не обійтися?
- Коли подарунок є сюрпризом.
- Коли вам хочеться підкреслити особливе ставлення і увага до деталей.
З подарунками та традиціями розібралися, тепер спробуємо поставити крапку в суперечці, щодо часу презентації.
Коли слід дарувати новорічні подарунки?
Якщо слідувати логіці, то найбільш підходящим часом є ніч з 31-го грудня на 1-е січня. Втім, у багатьох сім'ях, особливо з маленькими дітьми, цей термін зсувається на ранок 31-го грудня, що також відповідає духу свята, адже в цей день відбувається приготування святкових страв і в домі панує особлива атмосфера.
Не потрібно шукати чітких рекомендацій, коли прийнято дарувати подарунки на Новий рік, адже це сімейне свято, а значить, тільки вам встановлювати правила.
Кажется, мы ответили на все вопросы, которые ставили в начале статьи. Пусть не исчерпывающе, но все же рассказали о традициях в разных странах мира, выяснили, почему принято дарить подарки на Новый год, и откуда пошла эта традиция. Но будет несправедливо заканчивать обзор, не поговорив о Рождестве.
Что дарят на Рождество?
Примерно 100 или даже 200 лет назад Рождество являлось самым значимым торжеством для христиан. После «революции» и обесценивания религии, место канонического действа занял Новый год. Нужно сказать, что и сегодня приоритеты не изменились. Если так, что принято дарить на Рождество, и нужно ли это делать?
В религиозные праздники принято одаривать символическими предметами. В контексте Рождества такими вещами становятся:
- свечи;
- ангелы;
- колокольчики;
- сладости;
- открытки.
Уместно вручать иконы, библию и другие религиозные символы. Не многие знают, что дарить на Рождество можно и подарки, сделанные своими руками. Это может быть сувенир, выпечка или украшение для дома. Такая традиция распространена в Европе, но и в Украине год от года этот приятный ритуал крепнет и ширится.
Не знаете, чем удивить друзей? Свитер с Санта-Клаусом и бутылочка вина – тандем, который точно не оставит равнодушным. Теперь вы знаете, какие подарки принято дарить на Рождество, и как сделать так, чтобы соответствующее настроение долго не улетучивалось. Что ж… самое время начать приготовления к праздникам!
- Що таке крейдований картонПро те, як крейдування впливає якість відтворення друку, і яким воно буває.Повна версія статті
- Санітарні вимоги до кондитерського цехуНорми санітарної безпеки для кондитерського цеху, упаковки та умов продажу десертів із кремомПовна версія статті