Види гофротари
Що таке гофротара і з чого вона робиться
Гофрокартон і виготовлена з нього тара використовується повсюдно. І це не дивно. Їх виробництво автоматизоване та високопродуктивне. Враховуючи дешевизну сировини, виробники можуть випускати тару з високими споживчими якостями за низької собівартості та, відповідно, ціни на ринку.
Отже, що таке гофротара та як її використовувати?
Гофротара — це вид пакування, що виготовляється з гофрованого картону. Вона може бути різної форми та розміру, залежно від конкретних потреб. Це можуть бути коробки, контейнери, лотки, ящики та інші види пакування. Гофроупаковка широко використовується для зберігання, транспортування та захисту товарів у різних галузях промисловості.
Перші готові коробки з гофрокартону випустили у 1890 році. Інноваційний тип пакування забезпечував великий захист вантажу за знижених витрат на доставку.
Сучасний гофрокартон — це багатошаровий матеріал, який виготовляється з якісної деревної маси (целюлози з додаванням мінеральних наповнювачів) або вторинної сировини (макулатури). Складається з плоских полотен картону (лайнери) та шару хвилястого паперу (флютинг), приклеєного між ними. Загальна товщина – 3-10 мм. Найбільшого поширення набув дво-, три- та п'ятишаровий гофрований картон, що використовується для виробництва гофротари різного призначення.
Технологія виробництва гофротари
Фабричне виготовлення гофроупаковки включає кілька етапів:
- Спочатку листи гофрованого картону піддаються різці на автоматизованому устаткуванні.
- Потім, з використанням друкарського обладнання, на листову гофру наноситься маркування, що відповідає міжнародним стандартам.
- Після друку листи можуть бути додатково оброблені — ламіновані, лаковані або декоровані фольгованим тисненням.
- Далі гофра піддається обробці на спеціальній машині — автослоттері. На цьому обладнанні здійснюється просікання та рилювання, формуються потрібні пази та елементи для подальшого збирання виробів.
- Потім отримані заготовки склеюються на окремому верстаті, де і формується кінцева форма — коробка з кришкою або без, гофроящик та інші види пакування.
Таким чином, завдяки автоматизованому виробництву, з гофрованого картону — доступної та дешевої сировини, виходить якісна та недорога картонна тара та упаковка, яка широко застосовується для транспортування та зберігання самої різної продукції.
Мікрогофра
Класифікація гофрокартона зумовлена різною висотою і довжиною "хвилі" флютингу, що своєю чергою впливає на його міцність, жорсткість та інші якісні характеристики. Стандартизували ці параметри та класифікували їх у вигляді профілів, позначених літерами "А", "В", "С" і так далі.
Мікрогофрокартон виробляється з використанням флютингу типу "Е", "G", "N". На відміну від звичайної гофри, коробка з мікрогофрокартону використовується для делікатних товарів, що вимагають презентації та естетичної подачі. Зокрема, його використовують:
- Для виготовлення коробок для транспортування та зберігання невеликих товарів вагою до 20 кг. Переважно для створення привабливого пакування для кінцевого споживача;
- Для виготовлення подарункової упаковки;
- Для створення промо-матеріалів.
Відмінною рисою мікрогофри є її загальна товщина, яка не перевищує 1,8 мм. Завдяки цьому мікрогофрокартон значно перевищує звичайний гофрокартон за показником стійкості до стиснення. Він чудово підходить для виготовлення упаковки різних форм з використанням висікання, біговки та перфорації.
Види гофроупаковки
Отже, ми дізналися про гофротару — що це і як вона зроблена. Тепер розглянемо які типи упаковки є на ринку.
Гофрокороби
Гофрокороб — це коробка, виготовлена з гофрокартону, готова до використання. Вони варіюються за розмірами та конструкцією, залежно від призначення. Процес виготовлення такої тари передбачає збирання, при якому часто використовується скотч або клей для забезпечення міцності. Вироби широко застосовуються в різних сферах — від виробництва та роздрібної торгівлі до логістики та переїздів.
З'ясували, що таке гофрокороби, тепер перейдемо до його типів.
Ґрунтуючись на типі конструкції, гофрокороби представлені такими типами:
- Чотирьохклапанний. Це класичний тип гофрокороба, який складається з основи та кришки. Кожна з цих частин має чотири клапани, які при складанні складаються і скріплюються скотчем або клеєм. Він зазвичай використовується для пакування різноманітних товарів і легко піддається ручному або машинному складанню.
- Самозбірний. Вироби мають складну конструкцію, яка дозволяє зібрати короб без використання скотчу чи клею. Це дуже зручно, оскільки дозволяє швидко та без зайвих витрат зібрати тару. Ці короби ідеально підходять для пакування подарунків або інших товарів, які вимагають красивої та акуратної упаковки.
- Короб "постпринт". Цей тип гофрокороба використовується, коли необхідний повнокольоровий друк на поверхні виробу. Він виготовляється з листа гофрокартону, який спочатку друкується, а потім вирубується і складається у форму короба.
- Короб з автоматичним дном. Конструкція дозволяє швидко та без використання додаткових матеріалів зібрати короб. Дно автоматично складається під час розкриття короба.
- Конструктивні. Це гофрокороби, що мають нестандартну форму чи додаткові елементи. Наприклад, із вбудованими ручками для зручності перенесення, короби з додатковими відсіками для поділу товарів тощо. Ці короби зазвичай виробляються на індивідуальне замовлення.
У Карт Пак можна замовити, зокрема, самозбірні чотириклапанні коробки для переїзду, поштових відправлень та транспортування різних вантажів. Їх розміри уніфіковані відповідно до стандартів транспортного пакування контейнерів та піддонів. Крім того, вони сумісні з автоматичними пакувальними лініями.
Також є гарні подарункові коробки та споживча тара з відкидною або знімною кришкою, що підходять для пакування взуття, квітів, подарунків, а також для зберігання та перевезення різних товарів та особистих речей.
Також ми випускаємо архівні короби, які використовуються для систематизації, зберігання та транспортування документів, канцелярського приладдя та інших предметів, необхідних для роботи з паперовою документацією.
Гофролоток
Таке гофропакування — це картонний ящик без верхньої кришки. Завдяки своїй конструкції ці коробки ідеально підходять для зберігання та транспортування товарів, які вимагають постійної вентиляції або швидкого та зручного доступу, наприклад, свіжих овочів та фруктів на прилавках магазинів.
У Карт Пак можна купити картонні ящики для фруктів та овочів з перфорацією та без, зручними ручками та можливістю штабелювання.
Гофроконтейнер
Гофроконтейнери – це велика тара з картону, призначена для транспортування великогабаритних та важких товарів. Конструкція цих контейнерів часто включає використання захисного картонного куточка, який забезпечує додаткову стабільність і міцність при транспортуванні.
Гофроящик
Гофроящик - це ще один вид тари з гофрокартону, призначений для транспортування та зберігання товарів. Наприклад, гофроящики часто використовуються у сільському господарстві для транспортування та зберігання фруктів та овочів. Завдяки своїй конструкції, вони забезпечують необхідну вентиляцію, що сприяє збереженню продукції в процесі зберігання та перевезення.
Висновок
Картонна гофротара — це великий асортимент виробів на вирішення будь-яких завдань у побуті, у бізнесі, у промисловості тощо. Виробництво гофрованого картону та виробів з нього екологічно безпечне, автоматизоване та відрізняється високою продуктивністю. Сировина коштує недорого. Тому виробники можуть випускати тару з високими споживчими властивостями за низької собівартості і, відповідно, ціни на ринку.
Поширені запитання
- Що таке крейдований картонПро те, як крейдування впливає якість відтворення друку, і яким воно буває.Повна версія статті
- Санітарні вимоги до кондитерського цехуНорми санітарної безпеки для кондитерського цеху, упаковки та умов продажу десертів із кремомПовна версія статті