Який картон використовують для коробок
Історія картонних коробок починається наприкінці XVIII століття США та Європі. Перші зразки робилися вручну та були круглої чи овальної форми. Переломний момент настав у 1879 році, коли шотландець Роберт Гейр, власник друкарні у Брукліні, винайшов самозбірну коробку. випадкове пошкодження на виробництві наштовхнуло його на думку використовувати загострені штампи для вирубування картону та тупі для створення рівних згинів. Це нововведення дозволило випускати коробки у великій кількості та з високою точністю.
У 1856 році винайшли гофрований картон — він спочатку використовувався для підкладання капелюхів, а потім для пакування крихких товарів. Масове виготовлення коробок з багатошарового гофрокартону зробило його матеріалом номер 1 у торгівлі та логістиці.
Ще одну значну роль відіграла американська компанія Kellogg's у 1906 році — почала використовувати картонні коробки для своїх пластівців. Цей прорив відкрив епоху розробки різних видів картону для пакування, якими ми користуємось і сьогодні. Рішення Kellogg's сприяло стандартизації розмірів та форм коробок, що своєю чергою спрощувало процес виробництва, зберігання та транспортування продуктів.
Сьогодні різновидів картону дуже багато. Ми навіть випустили окрему статтю про види картонів, їх маркування та якісні характеристики. У цьому матеріалі ми розглянемо ті, що використовуються для виготовлення транспортувальної та споживчої тари.
Трохи теорії від “Карт-Пак”: що таке картон і чим він відрізняється від паперу?
У поліграфії папером вважають матеріал, вага квадратного метра якого становить до 0,25 кг. Папір складається з рослинних волокон та різних добавок. Картон відрізняється більшою товщиною та масою квадратного метра. У деяких західноєвропейських країнах лист із масою понад 0,15 кг на квадратний метр уже вважається картоном. Проте фахівці зазвичай розрізняють папір і картон за трьома основними критеріями: товщина (більше чверті міліметра для картону), багатошарова структура і висока жорсткість.
З урахуванням сфери застосування можна визначити основні види картону для коробок, хоча градація досить умовна.
Основні матеріали
Пакувальним картоном ми умовно назвемо негофровані сорти, які використовують для випуску складної упаковки.
Гофрокартон — це целюлозно-макулатурний матеріал, що складається з шарів гладкого і хвилеподібного картону, що чергуються. З нього роблять транспортувальну тару, складські гофроящики, споживчу упаковку та багато іншого. Коробки практично під будь-які завдання.
Є ще поліграфічний та дизайнерський картон. Перший відрізняється низькою жорсткістю, але якісним складом, високою білизною. Він чудово підходить для друку. Другий — високою декоративністю: він може бути від початку пофарбований у різні кольори, мати рельєфну поверхню, що імітує тканину тощо.
Оскільки дизайнерський та поліграфічний картон для виготовлення коробок у серійному виробництві використовують рідко, ми докладно розглянемо лише пакувальний та гофрований. Сподіватимемося, вам стане простіше зрозуміти, як вибрати коробку для своїх товарів після прочитання.
Гофрокартон
Створюється шляхом термомеханічної обробки: гладке полотно пресують у хвилясту форму — гофру, і закріплюють крохмальним клеєм між двома гладкими листами. Ця структура робить матеріал пружним та еластичним, що забезпечує захист вмісту при мінімальному використанні матеріалу та малій вазі коробки. Тому, коли ми говоримо про те, який картон використовують для коробок, насамперед згадуємо гофру. Матеріал цінується в пакувальній індустрії за амортизаційні якості та вигідну вартість. Він підходить для просування товарів, скільки на поверхню легко наноситься друк. Так вдається привертати увагу покупців прямо з торгової полиці та інформувати їх про продукт за допомогою пакування.
Якщо хочете знати все про гофрокартон, рекомендуємо почитати наш блог. Також всю необхідну інформацію нададуть менеджери телефоном.
Гофрокартон відрізняється за висотою та кроком хвилі.
Гофра С
Має високу висоту хвилі (~ 3,66 мм) і великий крок (~ 7,95 мм). Цей тип гофри забезпечує високу міцність та амортизаційні властивості, підходить для транспортування та захисту важких та великогабаритних товарів.
Гофра В
Має середню висоту хвилі (~2,50 мм) та крок ~ 6,50 мм. Вона добре підходить для упаковки товарів середнього розміру, забезпечуючи достатню міцність та амортизацію.
Гофра Е
З меншою висотою хвилі (~ 1,16 мм) та меншим кроком (~ 3,50 мм). Гофра Е забезпечує високу гнучкість та пристосованість, часто використовується для пакування легких та делікатних товарів.
Гофра F та G
Якщо ви шукали, який картон використовують для подарункових коробок, це, швидше за все, він. Продукція такого типу має ще менші розміри хвилі (0,75 мм для F та 0,55 мм для G) з відповідними кроками (2,40 мм для F та 1,80 мм для G). Вони використовуються для створення пакування з високою точністю та деталізацією, наприклад, для подарункових коробок та торгової упаковки з високими вимогами до презентації та естетики.
Комбінація різних видів гофри та їх шарів дозволяє створювати пакувальні матеріали з різними характеристиками міцності, амортизації, захисту від вологи та ударів. Гофрокартон також може бути крейдованим для покращення друкованих властивостей або мати спеціальні покриття для захисту від вологи.
Мікрогофрокартон
Він виробляється із застосуванням флютингу типу “Е”, “G”, “N”. Загальна товщина ніколи не перевищує 18 мм. Завдяки цьому матеріал сильно перевершує стандартний за показником міцності на стиснення торця.
Якісна упаковка з мікрогофри часто використовується для невеликих предметів, таких як косметика, електроніка, іграшки, подарунки та інші дрібні товари. Цей матеріал добре підходить для створення легких, міцних та стильних коробок.
А ще, завдяки жорсткості матеріалу та легкості у його обробці, ми робимо з нього зручні коробочки для торта зокрема для важких десертів.
Хром-ерзац
Це коробковий картон, який відповідає європейській класифікації FBB та має певну тришарову структуру:
- Лицьові частини — біла або невибілена целюлоза хорошої якості, а також древмаса або перероблена макулатура.
- Середній шар — так звана вкладка, частіше робиться з дешевшої сировини, зокрема макулатури та різних виробничих відходів. Такий розподіл шарів дозволяє досягти оптимального поєднання міцності та економічності.
Поверхневі шари бувають крейдованими, що покращує їхню гладкість, білизну та якість друку.
Ми робимо з такого матеріалу подарункові коробки та упаковку для випічки яка потрібна для красивої подачі десертів.
Целюлозний картон
Це матеріал, який виготовляється переважно з чистої целюлози, отриманої з деревини. Завдяки якісній сировині картон отримує високу міцність, щільність (щільність картону для коробок із целюлози – 185 – 390 г/м) та гладкість.
Матеріал часто піддається процесу відбілювання, що надає виробам такого картону додаткову цінність і естетичну привабливість. Він підходить для пакування преміумкласу. Наприклад, для косметичних засобів, парфумерії, ювелірних виробів та інших дорогих товарів, де є важливою презентація продукту.
Європейські виробники позначають целюлозний картон як SBB або SBS, де маркування "Solid Bleached" наголошує, що картон пройшов процес глибокого відбілювання, досягаючи високого ступеня білизни. Це визначає його придатність для нанесення яскравих, чітких зображень та тексту за допомогою різних типів друку.
Крафт-картон
Робиться з небіленої або частково біленої целюлози, що отримується з деревини методом крафт-варіння. Ви впізнаєте його за характерним кольором "кава з молоком". Він має підвищену жорсткість і вологостійкість, чого вдається досягти завдяки збереженню довгих волокон целюлози в процесі виробництва.
Відсотковий вміст целюлози у складі картону безпосередньо впливає на характеристики міцності. Крафт-картон з гарною сировинною базою відрізняється особливою міцністю та стійкістю до проколів та розривів. Він також може бути більш екологічно дружнім у порівнянні з обробленими та вибіленими картонами.
Тому він активно використовується для пакування харчових продуктів, екотоварів та предметів, що потребують додаткового захисту. Наприклад, ми робимо з нього коробки для фаст-фуду та доставки їжі. А ще він підходить для пакування замороженої продукції.
Рекуперований картон
У європейській класифікації він відомий як WLC і містить мінімум 60% переробленого паперу. Якість макулатурної маси може бути різною. Часто лицьові частини картонного листа робляться або найкращими, а середній шар – із гіршої.
Так досягається істотне здешевлення собівартості. Проте слід враховувати, що з ціною знижуються показники жорсткості.
Тепер ви знаєте, який картон використовувати для коробок і можете обрати для себе слушний варіант у "Карт-Пак". Якщо залишилися питання, будемо раді відповісти на них телефоном або електронною поштою.
- Як відкрити міні пекарню з нуляЯкі є варіанти для старту і як загалом відбувається запуск нової пекарні в Україні.Повна версія статті
- Що таке гофрований картонВсе найважливіше про гофрокартон, і про те, як виробники адаптують матеріал для різних завдань.Повна версія статті